WhatsApp’a şüpheli link ve bildirim genişletme özelliği geldi

WhatsApp’a şüpheli link ve bildirim genişletme özelliği geldi

Eylül 7, 2018 0 Yazar: admin
WhatsApp iOS uygulamasının sürüm numarası 2.18.90’a yükseltildi. Milliyet’te yer alan habere göre, yeni güncellemeyle birlikte WhatsApp ‘a şüpheli link ve bildirim uzantısı geldi.

Şüpheli link özelliği

Son aylarda WhatsApp, kullanıcının sohbetlerde paylaşılan Şüpheli Bağlantıları tanımasına yardımcı olacak yeni bir özellik geliştirdi. Bir bağlantı içeren mesaj aldığınızda, WhatsApp şüpheli olup olmadığını tespit etmek için yerel olarak analiz ediyor. Böylece sunucudan hiçbir veri okunmuyor. [Haber görseli] Olağandışı karakterler içeriyorsa bağlantı şüpheli. Özelliği test etmek için, Şüpheli Bağlantı içeren herhangi bir kullanıcıdan ( iOS, Android, Windows Phone) mesaj almanız gerekiyor. Arkadaşlarınıza bu tarz bir mesaj aldığınızda aşağıdaki gibi bir uyarı alacaksınız.

Bildirim uzantısı

WhatsApp , tüm iOS kullanıcıları için ( iOS 10 ve daha yeni sürümlere sahip ) Bildirim Uzantısı desteğini sunmaya başladı. Yeni Bildirim Uzantısı sayesinde, bildirimlerinizde görüntüleri ve GIF önizlemelerini görebileceksiniz. [Haber görseli] Bu yeni özellik, otomatik indirme ayarlarını devre dışı bıraktıysanız görüntüleri ve GIF’leri doğrudan bildirimden indirmenize izin veriyor. Özelliğin sizin için önceden etkinleştirilip etkinleştirilmediğini doğrulamak için bir arkadaşınızdan size resim göndermesini isteyin. Göz attığınızda ve aşağıdakine benzer bir şey göreceksiniz.

Wallet desteği

WhatsApp, Apple Wallet desteğini uygulamaya da ekledi.

Durum arama özelliği

WhatsApp’ta ‘durum’ sekmesini açtığınızda yukarıda bir arama çubuğu göreceksiniz. Bu arama çubuğu sayesinde durumunu görmek istediğiniz kişileri aratabilirsiniz.

Durumlarda profil resmi

Artık herhangi bir kişinin durumunu görüntülediğinizde adının yanında profil resmi de görünecek.