Venedik Film Festivali nden sezona damga vuracak 5 güzellik trendi

Venedik Film Festivali nden sezona damga vuracak 5 güzellik trendi

Eylül 11, 2019 0 Yazar: admin

76. Venedik Film Festivali sona ererken dünyaca ünlü yıldızlar sezonun güzellik trendlerini belirledi. İşte yıldızlardan 2019 sonbahar/kış sezonuna damga vuracak 5 güzellik trendi:

1. Sağlıklı bir cilt
Güzelliğin ilk adımı sağlıklı ve parlak bir cilt. Yıldızlar bizimle aynı fikirde görünüyor olacak ki kırmızı halıda pürüzsüz ciltleriyle ışıldadılar. Görünen o ki işin sırrı öncelikle cildinize iyi bakmak; sonra ince bir tabaka fondötenle zemini oluşturup biraz aydınlatıcıyla doğallıktan uzaklaşmamak. Son adım ise gözler veya dudaklardan birini ortaya çıkarmak.


2. Balerin topuzu
Yüzü ön plana çıkararak yüz hatlarını vurgulayan balerin topuzunun modası asla geçmiyor. Venedik Film Festivali nde de Barbara Palvin ve Rooney Mara gibi güzel yıldızların tercihi balerin topuzu oldu. Rooney Mara klasik ve küçük bir topuz tercih ederken Barbara Palvin topuzunu örgüyle vurguladı.


3. Saç aksesuarları
Yaza damgasını vuran saç aksesuarları Venedik Film Festivali kırmızı halısında resmi olarak bir sonraki sezon için yerini sağlamlaştırdı. Cate Blanchett in zarif saç tokaları sadeliği sevenler için özel günleri taçlandıracak bir tercih. Barbara Palvin in bu sonbahar/kış sezonunun başlıca trendlerinden birisi olan fiyonku yorumlayışını da çok sevdik.


4. Çıplak gözler
Yorucu ve ağır göz makyajlarını unutun. Yine sadeliği sevenler için sezonun güzellik trendleri arasında çıplak göz makyajı ön sıralarda yer alıyor. Bu sonbahar Sienna Miller ve Penelope Cruz gibi biraz rimel biraz rujla freş bir görüntü elde edebilirsiniz.


5. Punk
Punk öldü sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü punk bu sonbahar büyük geri dönüşünü yapıyor. Kristen Stewart ve Scarlett Johansson un Venedik Film Festivali nde tercih ettikleri saç ve makyaj stilleri punk trendinin müjdesini veriyor.