Uçarken kalorileri de yakın

Uçarken kalorileri de yakın

Eylül 3, 2018 0 Yazar: admin
Tüketici elektroniğinin önemli fuarlarından biri olan IFA 2018 kapılarını 5 Eylül’e kadar açık tutacak. Berlin’deki fuarda, 25 salonda yaklaşık 1800’ü aşkın şirket şov yapıyor. Bu yıl 58’incisi düzenlenen fuara Türkiye’den de aralarında Beko, Grundug, Vestel ve Arzum’un da olduğu markalar katılıyor.

Havalanmaya hazır olun

Oyunlara getirilen ‘insanları hareketsizleştiriyor’ eleştirileri geride kaldı. iCaros’un geliştirdiği sanal gerçeklik koltuğu, oyun oynarken egzersiz de yapmanıza olanak tanıyor. Sanal gerçeklik koltuğuna, son yılların popüler sporu ‘plank’ pozisyonunda yüzüstü yerleşiyorsunuz. Artık hangi dağdan atlıyorsanız, ya da nerede uçuyorsanız, makineyi kontrol ederken harcadığınız efor size kalori de yaktırıyor. Makinenin hareketlerini kontrol ederken vücut ağırlığınızla orantılı bir kuvveti kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Uçarken yapacağınız manevralar da size kalori harcatacak.

[Haber görseli]

74 dilde anında çeviri

IFA 2018 birbirinden ilginç teknolojilere de sahne oluyor. Bunlardan biri Japon firması Sourcenext, yapay zekâlı, anında sesi çeviren cihazı Pocketalk teknolojisi. Cihaz kullanıcıların anında iki taraflı olarak 74 dilde çeviri yaparak iletişim kurmasını sağlıyor. Cihaz kablosuz internet, mobil veri üzerinden çalışıyor.

Kokpit gibi oyun kabini

Oyuncuların oturması için değil de adeta oyunu yaşaması için tasarlanan Acer Predator Thronos, oyuncu koltuğu dense de daha çok bir kokpit havası uyandırıyor. Predator Thronos kabini içinde üç adet 27 inçlik oyun monitörü bulunuyor. Bunun yanı sıra bir Predator oyun PC’si için de alan bulunuyor. 220 kilogramı aşkın ağırlığa sahip olan bu üründe çelik kullanılıyor, motorlu kokpit yapısı sayesinde ekranın konumu ayarlanabiliyor. Aydınlatma da var.
Sistemin merkezinde yer alan sandalye ise oynadığınız oyunla eşzamanlı biçimde titreyebiliyor. Acer bu ürünle, oturmaktan daha çok oyuncunun içerisinde oyunu yaşayacağı bir sistem geliştirmiş oldu. Koltuk 1.5 metre yüksekliğe sahip ve 140 derece yaslanabiliyor.