Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Yerli Logoyu Tanıttı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Yerli Logoyu Tanıttı

Eylül 25, 2018 0 Yazar: admin

Ticaret Bakanlığı yerli malını ayırt edici etiket için ilk adımı attı. Fiyat etiketi yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelikle üretim yeri Türkiye olan mallar için bakanlıkça tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaretin kullanılması öngörüldü. Bunun üzerine bugün yapılan toplantıda yerli üretim logosu tanıtıldı.

Pekcan’ın konuşmasında öne çıkanlar şu şekilde;

”TÜRKİYE’DE ÜRETİLEN YABANCI ÜRÜNLERDE YERLİDİR”

”Kendi tükettiklerini üretmeden ülkelerin zenginleşmesine imkan yok. Varsa da bu kısıtlı olacaktır. Burada bir noktanın altını çiziyorum. Bize inanan, bizimle beraber ürünlerini burada üreten yabancı firmaların Türkiye’de üretilen ürünleri de yerlidir. Onların da bizim Türkiye’deki alın terimizin payı vardır. Onlar da aynı yerli logoyu kullanacaktır. Onların da buradaki varlıklarını destekliyoruz.”

Yeni Logo

DÜNYA PAZARINDAKİ TÜRK ÜRÜNLERİ

Pekcan, ”Dünya pazarında gerçekten rüzgar gibi esen Türk ürünleriyle insanımızın tüketicimizin gurur duymasını istiyoruz. Kalitesiyle onurlanmasını istiyoruz. Bu topraklarda üretilen ürünleri hep beraber tüketip, tükettiklerimizi hep beraber üretmek için buradayız. Çünkü biz yerliyiz, yerli üretim bizim zenginliğimiz, gücümüz. Çocuklarımızın mutlu geleceği.” diye konuştu.

Bin 296 Üründe Haksız Fiyat Artışı, 680 Üründe Gramaj Oynaması Tespit EdildiBin 296 Üründe Haksız Fiyat Artışı, 680 Üründe Gramaj Oynaması Tespit Edildi