MHP’nin Af Teklifi Kabul Edilirse, Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren Hapse Girmeyecek

MHP’nin Af Teklifi Kabul Edilirse, Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren Hapse Girmeyecek

Eylül 25, 2018 0 Yazar: admin

MHP’nin TBMM’ye sunduğu af teklifinde detaylar belli oldu. Kanun teklifinin yasalaşması halinde de ilk etapta 162 bin 989 mahkum tahliye edilecek. Kanun teklifi ile uyuşturucu suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan ünlü oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca da cezaevine girmekten kurtulacak.

ÇAĞATAY ULUSOY, GİZEM KARACA VE CENK EREN HAPSE GİRMEKTEN KURTULACAK

Vatan’dan Çağdaş Ulus’un haberine göre, yine kanun teklifi ile uyuşturucu suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan ünlü oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca da cezaevine girmekten kurtulacak. Aynı davada 6 yıl 3 ay hapse çarptırılan şarkıcı Cenk Eren de infaz yasasına göre cezasının yatarı 4 yıl 2 ay olduğu için bu teklifin kabul edilmesi halinde cezaevine girmeyecek. Teklifte cezasından indirim alabilecek suçlular kapsamında uyuşturucu ticaretiyle uğraşan 50 bin 386 bulunuyor. MHP, indirimden yararlanacakların çocuk yaştaki ‘torbacı’ denilen kişiler olduğunu ve onların sorunlarına dikkat çekmek için teklife dahil edildiğini savunuyor.

EMRAH SERBES’TE AF’TAN YARARLANACAK

Aydın yolunda, otomobillerine arkadan çarptığı Ayhan Özçelik (59), eşi Nilgün (51) ile kızı Zeynep Özçelik’in (16) ölümüne neden olan ve ‘bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak’ suçundan yargılandığı davada 13 yıl 4 ay hapis cezasına mahkum edilen, ‘Behzat Ç.’nin senaristi, yazar Emrah Serbes, MHP’nin meclise sunduğu 5 yıllık indirimi kapsayan af teklifinin kabul edilmesi durumunda 1 yıl sonra denetimli serbestlikle tahliye olacak.

ORMAN KANUNU’NA VE ATATÜRK ALEYHİNE İŞLENECEK SUÇLAR KAPSAM DIŞI

MHP’nin TBMM’ye sunduğu af teklifinde detaylar belli oldu. Kanun teklifinin yasalaşması halinde de ilk etapta 162 bin 989 mahkum tahliye edilecek. Teklife göre, ‘Cinsel saldırı, soykırım, kasten öldürme, çocuk istismarı” gibi konuların yanı sıra, devlete, hükümete, milli savunmaya, Orman Kanunu’na ve Atatürk aleyhine işlenen suçlar kapsam dışı bırakıldı.

Uyuşturucu Ticareti Davasında 4 Yıl Hapis Cezası Alan Gizem Karaca'nın Telefon Görüşmesi Başını YaktıUyuşturucu Ticareti Davasında 4 Yıl Hapis Cezası Alan Gizem Karaca’nın Telefon Görüşmesi Başını Yaktı Uyuşturucudan Ceza Alan Gizem Karaca'dan İlk Açıklama: 5 Sene Önce Olmuş Bir DurumUyuşturucudan Ceza Alan Gizem Karaca’dan İlk Açıklama: 5 Sene Önce Olmuş Bir Durum Gizem Karaca'nın Avukatı Karara İtiraz Etti: Gençlik Hatası Olarak DeğerlendirilmeliGizem Karaca’nın Avukatı Karara İtiraz Etti: Gençlik Hatası Olarak Değerlendirilmeli Gizem Karaca, Uyuşturucu Davasında Çağatay Ulusoy'un Adını VermişGizem Karaca, Uyuşturucu Davasında Çağatay Ulusoy’un Adını Vermiş Uyuşturucudan Ceza Alan Ünlü İsimler, Karara İtiraz EdecekUyuşturucudan Ceza Alan Ünlü İsimler, Karara İtiraz Edecek Çağatay Ulusoy Hakkında Hapis Kararı Verildi, Sosyal Medya Yıkıldı: İçerde misin?Çağatay Ulusoy Hakkında Hapis Kararı Verildi, Sosyal Medya Yıkıldı: İçerde misin? Gizem Karaca, Çağatay Ulusoy ve Cenk Eren Hapse Girecek mi? Ünlü İsimlerin Davasında Karar Çıktı!Gizem Karaca, Çağatay Ulusoy ve Cenk Eren Hapse Girecek mi? Ünlü İsimlerin Davasında Karar Çıktı! Gizem Karaca, Çağatay Ulusoy ve Cenk Eren Hapse Girecek miGizem Karaca, Çağatay Ulusoy ve Cenk Eren Hapse Girecek mi