İstanbul Yeni Havalimanına gidecek hatlar belli oldu

İstanbul Yeni Havalimanına gidecek hatlar belli oldu

Ekim 27, 2018 0 Yazar: admin

İstanbul Yeni Havalimanına Gidecek İETT Hatları Belli Oldu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı yapılacak olan İstanbul Yeni Havalimanına gidecek İETT otobüs hatları ve durakları belli oldu.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın resmi açılışına günler kala, havalimanına ulaşımı sağlayacak İETT hatları ve durakları belli oldu.

YENİ HAVALİMANININ İETT DURAKLARI BELLİ OLDU

Türkiye’nin dev projesi İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılmasına günler kaldı. 29 Ekim’de resmi açılışı yapılacak İstanbul’un yeni havalimanına ulaşım detayları belli olmaya başladı. Buna göre İETT’nin havalimanına gidecek otobüslerinin hatları ve durakları belli oldu.

HAVALİMANINA ULAŞIM İÇİN 3 HAT OLUŞTURULDU

Yeni Havalimanı-Mecidiyeköy arasında gerçekleştirilecek H2 hattı sırasıyla Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı’ndan geçerek, Yeni Havalimanına ulaşacak. H3 Yeni Havalimanı-Halkalı hattı ise Gümrük, 4.Cadde, Rumeliler, Atatürk Mahallesi, Demirciler Sitesi’nden geçerek Yeni Havalimanı’na ulaşırken en az durağa sahip hat olan H4 Yeni Havalimanı-Atatürk Havalimanı hattı Atatürk Havalimanı, Bahçeşehir Metrokent’ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşacak.