Dünyaca ünlü dev bankadan kritik dolar önerisi! Zarar edebilirsiniz

Dünyaca ünlü dev bankadan kritik dolar önerisi! Zarar edebilirsiniz

Ocak 8, 2019 0 Yazar: admin

Dünyaca ünlü dev banka Goldman Sachs, ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımına ara verme ihtimalinin artmasından dolayı, “Dolar için düşüş ihtimali oluşturuyor” diyerek satış önerisi yaptı.

ABD’nin en büyük yatırım bankası Goldman Sachs Group Inc.’e göre ABD doları düşüşe hazırlanıyor olabilir. Bu nedenle banka dolar endeksi için satış önerdi.

DOLAR İÇİN DÜŞÜŞ İHTİMALİ OLUŞTURUYOR

Goldman Sachs stratejistlerinin abonelerine geçtikleri son bilgi notunda, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın Cuma günkü yorumlarının Fed’in artık faiz artırımlarına ara verme ihtimalini güçlendirdiği belirtildi.

Powell, 2016 yılının büyük bölümünde faizlerin Çin’e ilişkin büyüme endişeleri nedeniyle değiştirilmemesinden bahsetti. Ntv’de yer alan habere göre, şimdi de faiz artırımlarına ara verilmesi potansiyeli dolar için düşüş ihtimali oluşturuyor.

“DOLAR İÇİN AŞAĞI YÖNLÜ POZİSYON ÖNERİYORUZ”

Zach Pandl öncülüğündeki Goldman stratejistlerinin notunda, “Aralık’ta daha yumuşak ABD verileriyle birlikte düşünüldüğünde daha fazla veriye bağlı Fed dolar için daha fazla aşağı yönlü alan oluşturuyor.” dendi. Kurumun notunda, “Dolar Endeksi’nde (DXY) 93,0 hedefi ve 97,5 seviyesinde zararı durdur ile aşağı yönlü pozisyon öneriyoruz” ifadesine yer verildi.

Dolar Endeksi’nde Goldman’ın hedef seviyesi olan 93’ün altı Mayıs ayından beri görülmedi. 97,5 ise Kasım ayında görülen zirve seviyesi. Dolar Endeksi bu sabah 96,04 seviyesinde bulunuyor.