Dolar yeni haftaya düşüşle başladı!işte son rakamlar

Dolar yeni haftaya düşüşle başladı!işte son rakamlar

Ekim 1, 2018 0 Yazar: admin

Dolar Yeni Haftaya Düşüşle Başladı

Son günlerde düşüşünü sürdüren dolar yeni haftaya 6,01 TL’den başladı. Dolar şu sıralar ise 5,95 seviyelerinde işlem görüyor.

Son günlerde ateşi sönmeye başlayan dolar piyasalarda olumlu hava estirmeye başladı. Yaşanan olumlu gelişmeler döviz kurlarına da yansımaya başladı. Geçen haftanın son işlem gününde yaklaşık 1,5 ayın en düşük seviyesi olan 5,9591’e kadar gerileyen dolar/TL, günü 6,0507’den tamamlamıştı. Döviz kurundaki hareketlilik yakından takip edilirken son günlerde yaşanan düşüş bugünde sürüyor.

ŞU SIRALAR DOLAR 5,95 TL, EURO 6,91 TL’DEN İŞLEM GÖRÜYOR

Haftanın ilk işlem gününde 6,01 liradan açılan dolar şu sıralar 5,95 seviyesinde işlem görüyor. Aynı dakikalarda euro ise 6,91’den işlem görmekte. Analistler, dolar/TL’de 6,00 desteğinin altındaki kapanışların olması durumunda 5,85 seviyesinin gündeme geleceğini, 6,10’un ise direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

Uzmanlar TL’nin son dönemdeki değer kazancında Merkez Bankası’nın yüklü faiz artışı, Yeni Ekonomi Programı’nda daha makul büyüme tahminleri ortaya konması, ABD’li Rahip Brunson’ın serbest bırakılacağı beklentisi gibi gelişmelerin etkili olduğuna dikkat çekiyor.