BOTAŞ, doğal gazda yüzde 9 indirim yaptı

BOTAŞ, doğal gazda yüzde 9 indirim yaptı

Ekim 31, 2018 0 Yazar: admin

BOTAŞ, Elektrik Üreticilerine Satılan Doğal Gazda Yüzde 9 İndirim Yaptı

BOTAŞ, elektrik üreticilerine satılan doğal gazda yüzde 9 indirime gitti. Yetkililer, konut ve sanayi tüketicilerine satılan doğal gaz fiyatında bir değişim olmadığını bildirdi.

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) elektrik üreticilerine sattığı doğal gazda 1 Kasım’dan geçerli olmak üzere yüzde 9 indirime gitti. Yetkililer, konut ve sanayi tüketicilerine satılan doğal gaz fiyatında bir değişim olmadığını bildirdi.

ÖZEL SEKTÖRE YÜZDE 9 İNDİRİM

BOTAŞ, özel sektöre ait doğal gaz santrallerinin fiyatında yüzde 8,8, kojenerasyon tesislerinin kullandığı gazın fiyatında yüzde 3,3’lük indirim yaptı. Buna göre, özel sektöre ait doğal gaz santrallerinin kullandığı gazın bin metreküpünün fiyatı bin 550 lira olarak belirlendi. Ayrıca kompozit kullanım amaçlı doğal gazın bin metreküpünün fiyatı da yüzde 3,3’lük indirimle bin 503 lira olarak tespit edildi.

KONUT VE SANAYİYE İNDİRİM YOK

Reuters’a bilgi veren sektör kaynakları, konut ve sanayi tüketicilerine satılan doğal gaz fiyatında bir değişim olmadığını kaydetti. Söz konusu fiyatlar yarından itibaren geçerli olacak.