Bakan Albayrak’ın YEP’i Açıklamasıyla Hareketlenen Dolar, 6,22 Seviyesinde

Bakan Albayrak’ın YEP’i Açıklamasıyla Hareketlenen Dolar, 6,22 Seviyesinde

Eylül 25, 2018 0 Yazar: admin

Piyasalar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomik Programı’na (YEP) tepki verdi. Dolar fiyatları 6,22 TL seviyesinde, euro fiyatları ise 7,29 TL seviyesinde hareket ediyor.

DOLAR HAREKETLENDİ

Yeni Ekonomik Programı’na yönelik beklentiler ve gelişmekte olan ülke para birimlerindeki olumlu havanın da etkisiyle dün yönünü aşağı çeviren dolar kuru, güne 6,26 TL seviyesinden başladı. Dolar kuru gün içerisinde en düşük 6,13 TL’yi, en yüksek 6,28 TL’yi görürken; saat 12.10 itibarıyla 6,22 TL’de hareket ediyor. Euro kuru ise şu dakikalarda 7,29 TL’de bulunuyor.

BAKAN YEP’İ AÇIKLADI

Hazine ve maliye Bakanı Berat Albayrak, yeni ekonomi programını açıkladı. Orta Vadeli Program, Yeni Ekonomi Programı ismiyle hazırlandı. Programın ana mesajları dengelenme, disiplin ve değişim olarak belirlendi. Yeni program 3 yıllık olacak ve 2019-2021 yıllarını kapsayacak.

Amazon Türkiye, İlk Gününde Kullanıcılardan Çok Sayıda Şikayet AldıAmazon Türkiye, İlk Gününde Kullanıcılardan Çok Sayıda Şikayet Aldı Alibaba'nın CEO'su Ma: 20 Yıl Sürecek Ticaret Savaşına Hazır OlunAlibaba’nın CEO’su Ma: 20 Yıl Sürecek Ticaret Savaşına Hazır Olun Bakan Albayrak, Piyasaların Gözünü Çevirdiği Yeni Ekonomi Programını AçıkladıBakan Albayrak, Piyasaların Gözünü Çevirdiği Yeni Ekonomi Programını Açıkladı