Altın yeni haftaya nasıl başladı!İşte güncel fiyatlar

Altın yeni haftaya nasıl başladı!İşte güncel fiyatlar

Şubat 4, 2019 0 Yazar: admin

Altının gram fiyatı, haftaya düşüşle başlamasının ardından 220,4 lira seviyesinde dengelendi. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 362 lira, Cumhuriyet altını bin 477 liradan satılıyor.

Geçen haftanın son işlem gününde dolar kurundaki yükselişin etkisiyle pozitif seyreden gram altın, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,71 primle 220,8 liradan tamamladı. Yeni haftaya düşüşle başlayan altının gram fiyatı, saat 09.40 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,18 düşüşle 220,4 liradan alıcı buluyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 362 lira, Cumhuriyet altını bin 477 liradan satılıyor.

ALTININ ONS FİYATI DÜŞTÜ

Asya piyasalarında negatif bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,42 düşüşle 1.312,22 dolardan işlem görüyor.

“GRAM ALTINDA 219-229 LİRA ARALIĞINI TAKİP EDECEĞİZ”

AA Finans Analisti İslam Memiş, bu hafta altın fiyatlarının geniş bant aralığında işlem görebileceğini belirterek, “ABD’den gelen açıklamalar ve ekonomik veriler altının ons fiyatında, yurt içi piyasalarda ise dolar kurunun seyri altının gram fiyatında dalgalanmalara neden olabilir. Bu hafta altının ons fiyatında bin 307-bin 327 dolar, altının gram fiyatında 219-227 lira aralığını takip edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

PİYASALAR ENFLASYON VERİSİNE ODAKLANDI

Bugün yurt içinde enflasyon ve ihracat verileri, yurt dışında ise Euro Bölgesi’nde Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve ABD’de fabrika siparişleri verilerinin takip edileceğini bildiren Memiş, ABD ile Çin arasında yürütülen ticaret müzakereleri ve Brexit gelişmelerinin de yatırımcıların gündeminde olduğunu kaydetti.